Edeple gelen lutufla gider.
Reklam 1 Kod Alanı www.okuryazarblog.com

DÜŞÜNCENİN ISTIRABI

DÜŞÜNCENİN ISTIRABI

Düşünce, dibi görünmeyen okyanus gibidir. Siyahların beyazların birbirine karıştığı grilerin hakimiyet kurduğu derin dehliz…Benlik vapurunda varoluş mücadelesi yaşayan insanın düştüğü deryada boğulmasıdır düşünce. Battıkça benliğin de kaybedildiği, fenanın giriş kapısıdır belki de. İnsan oluşun en ayırt edici ve can yakarken acının hazzını da veren kısmıdır. Sonra sabır pencerelerine ulaşır o kayboluşta. Her renkli kapı başka bir renkli  aleme açılır. -Kendi- kavramı gider ve izler sabırla  düşünce alemini kişi. Bir zaman sonra güneşi özler ve bütün kavramlar, duygular anlamını kaybetmiştir bakar ki. Güneş ısıtmaz, aydınlatmaz, tat vermez. Sonra başka bir sabır kapısı açılır, oraya girer. Neşe gelir. Karanlıktan haz duyan yalnız bir neşedir bu. Sonra kırk baharın yedi iklime kavuşmasını görür. Kırk ayrı vazifeli kırk mihmandar. Ankânın sırtına biner ve düşünce denizinde devam eder dalmaya. Kanadı deryaları kaplayan ankânın miskten yeleleriyle devam eder sabır kapılarını aralamaya  düşünce denizinde. Ta ki düşünceye ihanet edinceye dek devam eder ankânın zümrüt kanatları ona eşlik etmeye.

admin 188
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralTüm kullanıcılarımızın yönetim nezlinde eşit olduğunuzu bilmeniz ve hiç bir ayrıcalıksız tanınmaksızın kurallara tabi olduğunu bilmenizi isteriz.
kuralHiç bir kullanıcımız kanal genelinde yada özel konuşma penceresinde küfür, hakaret ve aşağılayıcı sohbetlerde bulunamaz ve bunu ima edemez.
kuralTürk örf adet ve kültürüne ters düşecek fikir, konuşma ve davranışlar yasaktır.
kuralTürkiye Cumhuriyeti Devleti büyüklerine, önderlerine, tarihi kişiliklerine ve kutsallarına yönelik olumsuz eleştiri, hakaret ve kötü söylemler yasaktır.
söz
yukarı